Akupunktura kosmetyczna twarzy / Stawianie baniek

AKUPUNKTURA KOSMETYCZNA TWARZY

to sposób na odmładzanie. Zabieg ten odmładza, spowalnia proces starzenia się skóry, zmniejsza istniejące zmarszczki. Akupunktura kosmetyczna twarzy powoduje lepsze ukrwienie skóry, ułatwia jej samooczyszczanie, ułatwia produkcję kolagenu, poprawia owal twarzy, zapobiega opadaniu skóry, w tym powiek, usuwa worki pod oczami, ujędrnia i nawilża skórę, poprawia mikrokrążenie i koloryt skóry.

Akupunktura kosmetyczna stała się popularna kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych. Za pomocą akupunktury odmładzały się największe gwiazdy i zwykłe kobiety. Zalety akupunktury kosmetycznej to skuteczność, naturalność, nieinwazyjność, działanie nie tylko w miejscu terapii, ale na całą skórę twarzy lub ciała. Akupunktura nie zastępuje liftingu, utrzymuje jednak skórę w bardzo dobrej kondycji. Jest znakomita dla pań, które nie chcą lub nie mogą stosować bardziej inwazyjnych metod odmładzania – operacji plastycznych oraz wstrzykiwania w skórę wypełniaczy lub toksyny botulinowej.

Zastosowanie baniek

Zaletą baniek jest to, że można je stosować w różnych terapiach: działanie lecznicze, masaż, kosmetologia,

Zastosowanie baniek w lecznictwie 

Bańki chińskie wykorzystywane są m.in. w celu masażu leczniczo-relaksacyjnego. Bańki zmniejszają napięcie mięśniowe, które powoduje np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała.

  • bóle kręgosłupa
  • dolegliwości mięśniowe
  • problemy ze stawami
  • bóle różnego pochodzenia (w tym migrenowe i nerwobóle)
  • dolegliwości płucne
  • problemy z ukrwieniem

Stawianie baniek szklanych 

Bańki w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej swą tradycją sięgają tysięcy lat. Bańki poprzez skórę wpływają na przepływ Qi i Krwi przywracając równowagę energetyczną w organizmie. Klasyczna medycyna chińska uważa, że bańki pomagają przy nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach czynności serca i układu krążenia oraz astmie, dolegliwościach przewodu pokarmowego, nerek i dróg moczowych. Pomagają również w schorzeniach stawów.

Bańkom przypisuje się działanie przeciwbólowe  – zwłaszcza przy przewlekłych bólach kręgosłupa, nerwobólach, bólach w przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów oraz bólach głowy.

Bańki dzielnie walczą z infekcjami dróg oddechowych, przejawiającymi się katarem, silnym przeziębieniem, bólami i zapaleniem gardła, zapaleniem krtani, zapaleniem oskrzeli, zapaleniem migdałków, zapaleniem płuc.

stawianie baniek szklanych

Zastosowanie baniek chińskich w kosmetologii

Masaż skierowany do osób chcących wyszczuplić swoje ciało lub pozbyć się cellulitu.Wykorzystanie chińskich baniek jest coraz bardziej popularną metodą medycyny naturalnej.

  • usuwanie cellulitu
  • redukcja tłuszczu z brzucha
  • zmniejszenie widoczności rozstępów
  • wymodelowanie sylwetki